Choď na obsah Choď na menu

 Výroba vchodových dverí

 Vchodové dvere, vstupné dvere, eurodvere, nech už to nazveme akokoľvek vždy sa jedná o dôležitý stavebný ale aj estetický prvok.
Výroba eurodverí je rozmanitý proces premeny dreva na hotový výrobok, pričom jeho kvalita závisí od technického vybavenia firmy, od pracovnej kvalifikácie, skúseností výrobcu, ako aj od dôkladnosti a dôslednosti pri dodržiavaní všetkých technologických postupov.

 

Funkcie vchodových dverí:

-      najdôležitejšia je tepelno a zvukovo – izolačná funkcia
-      vytvárajú a dotvárajú vonkajší vzhľad stavby – estetická funkcia nielen z exteriéru
-      zabezpečujú vstup slnečného svetla do vnútorných priestorov
-      zabezpečujú výmenu vzduchu – vetranie
-      spĺňajú bezpečnostnú funkciu
 

 Drevo

Vchodové dvere /68, 78 a 92/ sú vyrábané z vysokokvalitných certifikovaných smrekových /dubových/ eurohranolov tr. A od výrobcu Drevomax a.s. Použitím lepidla triedy D 4 sa dosahuje vodostálosť čapovaných spojov.

 
Spracovanie
 
Vstupné dvere majú profil Softline – výrobok neobsahuje ostré hrany na ráme ani na krídle. Toto je dôležité z hľadiska trvácnosti povrchovej úpravy na týchto častiach výrobku.
Zasklievacia polodrážka 23 mm zmenšuje možnosť prestupu tepla cez dištančnú lištu izolačného skla.
 Dekompresná drážka po celom obvode krídla má za úlohu odvádzať preniknutú dažďovú
vodu do vonkajšej strany a tým zabrániť pretečeniu dovnútra cez tesnenia.
Na osadenie skla do vyrobeného krídla sa používa presadená lišta, ktorá je vzhľadovo  krajšia a funkčne lepšia. Následné dokonalé vybrúsenie a vypracovanie všetkých častí výrobku pred jeho povrchovou úpravou zabezpečujú perfektný výsledný efekt.
 

 Povrchová úprava

 Používame profesionálnu povrchovú úpravu Adler. Farebné odtiene špeciálne na okná a exteriérové dvere sú známe svojou výbornou farebnou stálosťou, UV ochranou ako aj vysokou ochranou dreva pred plesňami. Dôležitým a nenahraditeľným článkom v povrchovej úprave je medzivrstva (tzv.Intermedio).  Hrubovrstvé lazúry Aquawood 3 generácie sa vyznačujú výbornou priľnavosťou, elasticitou a ochranou pred absorpciou vonkajšej vody, pričom je však zabezpečené „dýchanie“. Lazúry Adler sú známe veľmi vysokou priepustnosťou vodnej pary a to je dôležité pri ochrane výrobku pred pôsobením vlhkosti z vnútornej strany okien.
Moridlá od f. Adler a takisto aj medzivrstva – Intermedio sa na výrobok nanáša máčaním. Toto zabezpečí, že chránené budú aj menej viditeľné miesta výrobku. Poslednou fázou povrchovej úpravy je nanášanie hrubovrstvej lazúry Aquawood vysokotlakovým striekaním.
 

 Kompletizácia vchodových dverí

Po dôkladnom vyzretí povrchovej úpravy nasleduje kompletizácia.  Použitím bezpečnostného kovania od firmy Maco je zabezpečený bezchybný chod a vysoko komfortné užívanie dverí. Ku vchodovým dverám sú štandardne dodávané bezpečnostné 5-bodové zámky so štítkom podľa výberu zákazníka. Vchodové dvere ako najdôležitejší a hlavne najčastejšie používaný stavebný prvok musia byť vybavené vysoko kvalitnými závesmi. Preto vchodové dvere dodávame s 3G závesmi, ktorých nosnosť je až 150 kg.

V prípade presklených častí vchodových dverí – tieto sú zasklené sklom od svetovej firmy Saint–Gobain Glass - Nitrasklo a.s. s koeficientom priepustnosti U1,1 (pri euro 78 - trojsklo koeficient U0,7, pri euro 92, vhodnom pre nízkoenergetické a energeticky pasívne domy U 0,6) a vyznačujú sa vysokou tepelno-izolačnou a zvukovo-izolačnou schopnosťou. Izolačné sklo je zložené z dvoch čírych (alebo aj farebných, vzorovaných) tabúľ skla, pričom jedna z nich je špeciálne povrchovo upravená ušľachtilým kovom. Medzi nimi sa nachádza dištančný rámik, ktorý sa dodáva v rôznom prevedení. Podľa požadovaného tvaru sklenej výplne sa dodáva najkvalitnejší nerezový rámik alebo sklovláknitý TGI rámik. Priestor medzi dvomi sklami je vyplnený špeciálnymi plynmi.

Pre zvýšenie výsledného estetického efektu sa na zasklievanie používajú farbené silikóny od f. Adler, ktoré sú zladené so zvolenými farebnými odtieňmi povrchovej úpravy Adler.

Izolačné vlastnosti vchodových dverí zlepšuje aj použitie dvoch tesnení – hlavné tesnenie a tesnenie pod zasklievacou lištou.

Samozrejmosťou pri výrobe eurodverí je použitie špeciálneho termoizolačného prahu, ktorý je v porovnaní s dreveným prahom v podstate nezničiteľný.